Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
تماشای مرز بین دو جهان در قاب تصویر


24 بهمن 1394


تماشای مرز بین دو جهان در قاب تصویر

عکاسان بسیاری در حوزه‌های مختلف این هنر مشغول به فعالیت‌اند. گروهی، تصاویری زیبا از زمین و چشم‌اندازهای آن به ثبت رسانده و عده‌ای نیز عاشق دنیای زیر آب و مخلوقات آن هستند. در این میان عکاسانی نیز عاشق به تصویر کشیدن مرز بین این دو جهان هستند.
حتما شما هم تاکنون تماشاگر تصاویر فراوانی بودید که دنیای پیرامون ما را در زیباترین حالت خود، به نمایش گذارده‌اند. تصاویری که شما را مفتون و شیفته‌ی خود کرده‌اند. باید پذیرفت همان اندازه که زمین ما زیبا و دلفریب است، دنیای زیر آب نیز شگفت‌انگیز و تماشایی است. گستره‌ای پهناور و اکوسیستمی غنی که بخشی قابل توجه از کره‌ی خاکی ما را به تسخیر خود در آورده و در عین حال همچنان پر رمز و راز و مجذوب کننده باقی مانده است. به همین دلیل عکاسان فراوانی نیز کمر همت بسته و به تصویر برداری از این دنیای پنهان پرداخته‌اند.اما در این میان تصاویری نیز به چشم می‌خورند که از زاویه‌ای دیگر به این دو جهان نگریسته‌اند. تصاویری خلاقانه که به زیبایی هر چه تمام، مرز بین این دو دنیا را  سوژه‌ی خود کرده و خالق چشم‌اندازی متفاوت شده‌اند.


لبته ثبت تصاویری از این دست، نیازمند تجربه و رعایت پاره‌ای نکات اساسی است. سایت "Scubadiving"، به تعدادی از این نکات ظریف اشاره کرده که بد نیست با آنها آشنا شوید.

در این سایت می‌خوانیم که برای ثبت یک تصویر ایده‌آل و مناسب، بهتر است ابتدا سوژه‌های مورد نظر خود را در بالا و بخش زیرین آب مشخص کرده و سپس به دنبال یک محیط آرام و برخوردار از نور کافی باشید. بهتر است این محیط به اندازه‌ی کافی زلال و شفاف بوده و دید خوبی را در اختیار شما قرار دهد. حتی می‌توانید با کمک یک "Large Glass Dome" به این هدف دست یابید؛ این وسیله شبیه به یک گنبد کوچک شیشه‌ای است که به عکاس امکان ثبت تصاویری شفاف‌تری را می‌دهد . نقطه‌ی فوکوس خود را مشخص کرده و با استفاده از سرعت بالای شاتر و دیافراگمی کوچک، چشم‌انداز مورد نظر خود را به ثبت برسانید.


  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.