Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
داستان کوتاه مار و نجار


15 فروردين 1394داستان کوتاه مار و نجار 

 

شبی مار بزرگی برای پیدا کردن غذا وارد دکان نجاری می‌شود. عادت نجار این بود که موقع رفتن، بعضی از وسایل کارش را روی میز بگذارد. آن شب هم اره روی میز بود. همین طور که مار گشتی  می‌زد بدنش به اره گیر می‌کند و کمی زخمی می‌شود. مار خیلی ناراحت می‌شود و برای دفاع از خود اره را گاز می‌گیرد که سبب خون‌ریزی دور دهانش می‌شود. او نمی‌فهمد که چه اتفاقی افتاده و فکر می‌کند اره به او حمله می‌کند و اگر کاری نکند مرگش حتمی است. برای آخرین بار از خود دفاع می‌کند و بدنش را دور اره می‌پیچد و اره را فشار می‌دهد.صبح که نجار آمد روی میز به جای اره، لاشه ماری بزرگ و زخم‌آلود را دید که فقط و فقط به خاطر بی‌فکری و خشم زیاد مرده است.

در لحظه خشم می‌خواهیم دیگران را برنجانیم اما بعد متوجه می‌شویم خودمان را رنجانده‌ایم و موقعی این را درک می‌کنیم که خیلی دیر شده است. در زندگی لازم است که بیشتر گذشت و چشم‌پوشی کنیم از اتفاق‌ها، آدم‌ها، رفتارها و گفتارها.

خودمان را یاد دهیم به گذشت وچشم پوشی عاقلانه وبجا چون هر کاری ارزش این را ندارد که روبرویش ایستاده و اعتراض کنیم.


 ارسال کننده : آقای محمد رضا محمودیان

  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
با سلام بسیار تاثیر گذار همین الان این مطلب را خواندم خداوند اجرتان بده آقای حسین زاده و آقای محمودیان
رضا     وب سایت:

زندگی"باغی"است كه باعشق"باقی"است "مشغول دل"باش نه"دل مشغول" بيشتر"غصه های ما" از"قصه های خيالی ماست" پس بدان اگر"فرهاد"باشی همه چيز"شيرين"است ‏
همکار     وب سایت:

هرگز کسی را پیدا نمی کنیم که عصبانی باشد و رنج نکشد.گاهی عصبانیت آبی است بر آتش اضطراب و ترس.هرگاه انسانی عصبانی را دیدید حتما دو احساس در اوست : ترس و درد.با تشکر
همکار     وب سایت:

مطلب آموزنده ای بود. انشالله در امور روزمره الگو قرار دهیم . بشرطی که افراط و تفریط آن حمل بر سوء استفاده فرصت طلبان نشود. باتشکر از آقای محمودیان و متولیان سایت .
عالم نوربخش     وب سایت:

داستان بسیار جالبی بود دست شما و آقای محمودیان درد نکنه
محمدامین عبدالملکی     وب سایت:

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.