Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
وعده وزیر اقتصاد ژاپن برای افزایش تورم


21 آبان 1393
وعده وزیر اقتصاد ژاپن برای افزایش تورم


آسو به خبرنگاران گفت، ژاپن در نیمه راه تحقق هدف تورم دو درصدی است که بانک مرکزی این کشور ترسیم کرده است.
 رئیس بانک مرکزی ژاپن در پایان نشست وزرای دارایی گروه جی 20 تاکید کرد کشورش به اجرای برنامه کاهش کمی و افزایش تورم ادامه می دهد.

به گزارش  واحد مرکزی خبر، هاروهیکو کرودا تاکید کرد، پایان دادن به تورم وارونه در اقتصاد ژاپن با اجرای طرح کاهش کمی (QQE) به دست بانک مرکزی ژاپن و با هدف ایجاد دو درصد تورم، نه تنها به سود اقتصاد ژاپن بلکه به سود اقتصاد جهانی است. کرودا افزود، تاکنون هیچ نشانه ای از خطرپذیری بالا در بازار دارایی و فعالیت های بانکی مشاهده نشده است و بانک مرکزی در اجرای پیوسته طرح کاهش کمی هیچ تغییری نداده است.

وزیر دارایی ژاپن نیز درجواب خبرنگاری که پرسید، آیا در نتیجه پیامدهای بحران جهانی، ارزش ین، واحد پول ژاپن، برابر دلار هنوز بی رویه رو به افزایش است؟ با تلخی گفت:«یادتان می آید سال 2008 وقتی بورس لمان سقوط کرد ارزش ین برابر دلار چقدر بود؟ به یاد دارید؟ به یاد ندارید؟ گمان کنم نمی دانید. آن زمان هر دلار 108 ین بود. دقیقاً همان رقمی که امروز است. جواب من به سوال شما این است. تمام حرف که باید زد این است.»

آسو به خبرنگاران گفت، ژاپن در نیمه راه تحقق هدف تورم دو درصدی است است که بانک مرکزی این کشور ترسیم کرده است.

کاهش کمی، سیاستی پولی است که براساس آن بانک مرکزی اوراق بهادار دولتی و سایر اوراق بهادار را از بازار خریداری می کند تا بهره را کاهش و عرضه پول را افزایش دهد. در شیوه کاهش کمی عرضه پول به کمک عرضه فراوان سرمایه به بنگاه های مالی با هدف افزایش اعطای وام و نقدینگی صورت می گیرد.

ارسال کننده : آقای پوریا شاهوردی

  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
باسلام عرض خسته نباشید اکه از کارشناسان ومدیران کشور ما استفاده کنند در اسرع وقت مشکلشان حل میشه
ناصر     وب سایت:

با سلام ، احتراما" یک پیشنهاد دارم اینکه در کشور ما باید یک اتاق فکر تشکیل داده و از چنین افرادی بعنوان عضو این اتاق استفاده نمود.
شاهین الهویردیزاده     وب سایت:

با سلام ، به نظر بنده باید چاه های نفت کشورمان را در اختیار آنها قرار داده و آنها را ملزم به پرداخت یارانه نقدی کنیم به اين ترتیب هم خودمان از تورم ایجاد شده خلاص می شویم و هم کمکی به ایجاد تورم در آن کشور می کنیم . با تشکر
عباس پورموسی     وب سایت:

کافی است تجربه اعطای تسهیلات زود بازده را رایگان در اختیار آنان قرار دهیم
همکار     وب سایت:

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.