Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
تغییر!


14 مهر 1392


تغییر!

در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی می کرد که از درد چشم خواب به چشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.
پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده می بیند.
به راهب مراجعه می کند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد میکند که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند.
...
او پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آمیزی کند .
همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند. پس از مدتی رنگ ماشین ، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.
بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می نماید. راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز به تن کند.
او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او می پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته ؟
مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و میگوید :” بله . اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته.”
مرد راهب با تعجب به بیمارش می گوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تاکنون تجویز کرده ام. برای مداوای چشم دردتان، تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.
برای این کار نمیتوانی تمام دنیا را تغییر دهی ، بلکه با تغییر چشم اندازت میتوانی دنیا را به کام خود درآوری.
تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر چشم اندازمان ارزانترین و موثرترین روش میباشد.

آسان بیندیش راحت زندگی کن.

 

ارسال كننده : آقاي پوريا شاهوردي


  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
سلام .جناب اقای حسین زاده از مطلب جالبی که ارائه فرمودین بسیار متشکرم.واقعا گاهی با کمی تفکر و تامل و تغییر دیدگاه می توانیم تغییرات مورد نیازمونو ایجاد کنیم و به هدف دسترسی پیدا کنیم
محمدجواد سلیمی     وب سایت: http://salimibmi.persianblog.ir/

با سلام واحترام مطلب مرا به یاد یک داستان که در دانشگاه توسط استاد مطرح شده بود انداخت به این شرح که : مدیر یک کارخانه صابون سازی برای اینکه رضایت مشتریان خود را فراهم کند برای بسته بندی دقیق محصولات خود تکنولوژی پر هزینه و فراوانی را به کار میگیرد تا راندمان مرحله آخر کار را به 100درصد برساند. ولی مدیر کارخانه مشابهی جهت این کار با حداقل هزینه با قرار دادن یک فن که بسته های خالی ازصابون را از بسته های پر جدا می کند راندمان کار را بالا برد. درست و بجا هزینه کردن در آمدزا و سودده است. باتشکروسپاس فراوان
M.Faraji     وب سایت: mf84737.blogfa.com

البته دیدگاه هر کسی متفاوت است. در شهری در آمریکا، آرایشگری زندگی می‌کرد که سالها بچه‌دار نمی‌شد. او نذر کرد که اگر بچه‌دار شود، تا یک ماه سر همه مشتریان را به رایگان اصلاح کند. بالاخره خدا خواست و او بچه‌دار شد! روز اول یک شیرینی فروش ایتالیائی وارد مغازه شد. پس ازپایان کار، هنگامیکه قناد خواست پول بدهد، آرایشگر ماجرا را به او گفت. فردای آن روز وقتی آرایشگر خواست مغازه‌اش را باز کند، یک جعبه بزرگ شیرینی و یک کارت تبریک و تشکر از طرف قناد دم در بود. روز دوم یک گل فروش هلندی به او مراجعه کرد و هنگامی که خواست حساب کند، آرایشگرماجرا را به او گفت.. فردای آن روز وقتی آرایشگر خواست مغازه‌اش راباز کند، یک دسته گل بزرگ و یک کارت تبریک و تشکر از طرف گل فروش دم در بود. روز سوم یک مهندس ایرانی به او مراجعه کرد. در پایان آرایشگرماجرا را به او گفت و از گرفتن پول امتناع کرد. حدس بزنید فردای آن روز وقتی آرایشگر خواست مغازه‌اش را باز کند، با چه منظره‌ای روبرو شد؟ عده بسیاری ایرانی، همه سوار بر آخرین مدل ماشین، دم در سلمانی صف کشیده بودند و غر می‌زدند که پس این مردک چرا مغازه‌اش را باز نمی‌کند؟!!!!
هواداران     وب سایت: fansmh.blogfa.com

صد البته تغییر نگرش زندگی انسانها را دگرگون می کند؛ اما متاسفانه برخی اصلاً نگرشی ندارند که بخواهند آنرا تغییر دهند. یعنی نمی خواهند (نه اینکه نتوانند) نمی خواهند جلو تر از نوک بینی خود را ببینند. اگر شما بخواهید با ماشین شخصی از تهران به مشهد سفر کنید در حالت معمولی بعد از 4 تا 6 ساعت خسته خواهید شد، اما اگر بخواهید تا کرج بروید به عوارضی نرسیده با خود خواهید گفت: پس کی میرسم؟! این یعنی ترسیم هدف و دیدگاه... تا دیدگاه و نگرشمان را تغییر ندهیم نخواهیم توانست جلو برویم. سپاس از حسن انتخاب شما و جناب شاهوردی عزیز.
85906     وب سایت:

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.