Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
پخش زنده تلویزیونی سالگرد تولد 85 سالگی بانک ملی ایران و یک سالگی شبکه ورزش


2 امرداد 1392


شب یک روز سخت

 

طرح مشترک سیما و بانک

از بدو شکل گرفتن انگاره برپایی جشن مشترک تولد 85 سالگی بانک ملی و یک سالگی شبکه ورزش تا اجرای آن حدود سه هفته طول کشید. فقط سه هفته. دو تیم 60 نفره از شبکه ورزش از یک سو و بانك ملی از سوی دیگر پس از انجام مکاتبات مرسوم و کارهای اداری طی پنج روز کار را اجرایی کردند. کاری پر زحمت، طاقت فرسا و در عین حال شیرین. کاری ماندنی. کاری که خبر از چابک بودن و ورزیده بودن هر دو گروه در زمینه های اجرایی داد.

 

آغاز در زورخانه

اول مرداد 1392. ساعت هفت و پانزده دقیقه بعد از ظهر. زورخانه بانک ملی ایران. پخش زنده. آغاز برنامه اولین سالگرد تولد شبکه ورزش و هشتاد و پنجمین سالگرد تولد بانک ملی ایران.

 

این عمارت صد ساله

ادامه برنامه در فضای آزاد بانک ملی جلوی عمارت صد ساله برپا شده در 1292 معروف به عمارت"سردار اسعد خان" که اکنون موزه بانک ملی ایران بشمار می رود خبر از اجرای طرحی سنگین می داد. هم برای بانک و هم برای شبکه ورزش. آن چه طی کمتر از سه هفته از طرحی اولیه بدل به طرحی اجرایی شد.

 

 

چالش ها

 

چالش های اولیه عبارت بودند از:

 

·        یافتن مکان مناسب در محوطه بانک که تاریخ کهن بانک را عرضه کند و در عین حال برای پخش زنده از نظر فنی مناسب باشد.

·        برپایی دکور در زمانی بسیار اندک.

·        کشیدن کابل و سیم برای برق.

·        نورپردازی در شب روی محوطه ای فراخ و عمارتی بزرگ و بلند.

·        تعیین جای دوربین ها در زوایای مناسب.

·        حل مسئله صدا.

·        آماده سازی حوض بزرگ جلوی عمارت.

·        صحنه آرایی.

·        تعیین محل گروه های پشتیبانی شامل صدابردارها، فیلمبردارها، گریمورها و گروه های لجستیکی.

·        تعیین محل نشستن و انتظار میهمانان.

 

   مسابقه پيامكي

 

يك سوال آسان در مورد خدمت جديد بانك يعني (( رعد ملي)) و خريد بدون كارت و از طريق گوشي همراه طرح شده بود. با وجود اينكه در اجراي برنامه و اطلاع رساني ، به نحو چشمگيري به آن پرداخته نشد ولي نزديك به نيم ميليون نفر از هموطنان در آن شركت كردند. نيم ميليون نفر كه عدد اميدواركننده اي بود. براي 15 نفر و هركدام سه ميليون ريال از طرف بانك ملي جايزه به برندگان اهدا مي گردد.

 

 

نورپردازی موزه

 

·        نورپردازی ساختمان موزه بانك بسيار زيبا در آمده بود. ترکیب رنگ آبی شکل گرفته با نورپردازی روی دیوارهای بالایی که ستون های بلند در جلوی آن خودنمایی می کردند ترکیب چشم نوازی یافته بود.

·        دکور برنامه روی چمن جلوی حوض قرار داشت و نمای همکف عمارت با روشن بودن چراغ های درون اتاق ها خودنمایی می کرد.

·        حوض بزرگ جلوی عمارت لبالب از آب بود و بستر فیروزه ای آن با حرکت آب ناشی از فواره بسیار تماشایی شده بود.

·        روی میز های جلوی مجری و میهمانان دسته گل های زیبا خودنمایی می کرد و دور مونیتور پشت سر آنها با گل پوشیده شده بود.

·        بستر چمن محوطه و درخت ها مزین بخش پس زمینه و پیش زمینه قاب های تصویری بودند.

·        نماهای دور بسیار تماشایی بود و نماهایی نزدیک نشان از تاریخی بودن عمارت می داد.

 

دوربین ها

·        شش دوربین برنامه را پوشش دادند.

·        یکی از دوربین ها روی کرین بلندی قرار داشت و نماهای دور از بالا همراه با حرکت را می گرفت.

·        یک دوربین در سطح زمین حوض فیروزه ای رنگ را در پیش زمینه قرار داده بود و دکور اصلی را نشانه رفته بود.

·        سایر دوربین های از زوایای مختلف تصاویری با قاب های دور و نزدیک را ثبت می کردند.

 

مجری

·        رضا جاودانی چهره نام آشنای رسانه مجری برنامه بود.

 

 

میهمانان

شخصیت های نام آشنا و برجسته ای از جامعه ورزش در صف مدعوین قرار داشتند. خیلی از آن‌ها برای اولین بار پا به محوطه ادارات مركزی بانك می گذاشتند. بیش و کم هیچ کدام شان نمای این عمارت تاریخی بانک را ندیده بودند. چهره های شاخص اینها بودند:

·        محمد رضا طالقانی رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای

·        سید امیر حسینی دبیر کل فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای

·        دکتر عبدالحمید حمیدی دبیر کل انجمن ورزشی نویسان

·        خانم شهرزاد مظفر، سر مربی فوتسال بانوان

·        غلام محمدی کشتی گیر و مربي افتخار آفرین تیم ملی

·        احسان لشگری کشتی گیر قهرمان المپیک لندن

·        رحیم میرآخوری بازیکن و مربی سابق تیم بانک ملی

·        محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال

·        محمد رضا یزدانی خرم رئیس سابق فدراسیون والیبال و کشتی

·        امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال

·        بهداد سلیمی قهرمان ملی وزنه برداری

·        حسین توکلی قهرمان ملی وزنه برداری

·        محمود خسروی وفا رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین

·        مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو

·        مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فوتبال

·        امیر حاج رضایی کارشناس و مربی فوتبال

·        مجید شایسته رئیس فدراسیون تنیس

·        محمد علی اینانلو کارشناس و مجری ورزش

·        مسعود اسکویی کارشناس و مجری ورزش

·        وحید مرادی کارشناس و مجری ورزش

·        دکتر حمید قاسمی مدرس ورزش

·        دكتر حميدرضا صدر كه برپائي اين برنامه مديون زحمات و هماهنگي ايشان بود.

 

 

بخش آغازین

·        برنامه از زورخانه قدیمی بانك ملی آغاز شد.

·        این زورخانه که قدمتی طولانی در تاریخ بانك و كشور دارد میزبان شخصیت های صاحب نام جهانی بوده. چندین پادشاه، چندین رئیس ‌جمهور از جمله ژرژپمپیدو رئیس‌جمهور اسبق فرانسه،‌ چندین نخست‌وزیر از جمله آلدومورو فقید نخست‌وزیر ایتالیا و نجم‌الدین اربكان نخست‌وزیر تركیه، چندین وزرای خارجه كشورهای مختلف جهان به ویژه كشورهای اروپایی و دبیركل اسبق سازمان ملل متحد آقای كورت والدهایم از این زورخانه بازدید کرده‌اند.

·        آقای طالقانی رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای به قدمت و تاریخ طولانی زورخانه اشاره‌ کرد. ایشان چه جلوی دوربین و چه پشت دوربین درخواست کرد بانك ملی در زورخانه را روی مردم باز كند. بانک ملی ایران امیدوار است با همكاری فدراسیون امكان بازدید و اجرای برنامه برای اقشار مختلف مردم فراهم شود.

 

خوش آمد گویی آقای مدیر عامل

در آغاز برنامه، پس از افطار، جناب فرشاد حیدری مدیر عامل محترم بانک ملی ایران برابر دوربین قرار گرفتند. ایشان به شبکه ورزش و میهمانان خوش آمد گفتند. در باره جایگاه بانک ملی ایران در عرصه ورزش مردم مدار حرف زدند و به پرسش های آقای رضا جاودانی پاسخ دادند.

  

نمایندگان بانک برابر دوربین

یکی از بخش های برنامه به نمایندگان بانک ملی تعلق داشت. در این بخش آقای کمره ای یکی از اعضای هیئت مدیره بانک به عنوان پیشکسوت فوتبال، آقای رحیم میرآخوری بازیکن سابق بانک ملی و احسان لشگری کشتی گیر قهرمان المپیک لندن که پدرش از خانواده بانک ملی است کنار یکدیگر برابر دوربین قرار گرفته و سخن گفتند.

  

تاخیر پس از افطار

برنامه بعد از افطار قرار بود حداكثر تا ساعت بیست و یك و سی دقیقه شروع شود. همه عوامل از جمله مجری و جناب آقای مدیرعامل آماده شده بودند كه پخش شروع شود. ولی آغاز برنامه با تأخیر همراه بود و در بین افراد شبكه جنب و جوش عجیبی جلب نظر می کرد. از نجواهای درگوشی‌شان دریافتیم ظاهرا پارازیتی به سیگنال پخش زنده خورده یا آنان مقابله به مثل كرده‌اند و نمی‌توانند ارتباط زنده برقرار كنند. به همین دلیل بخش دوم برنامه پس از افطار با حدود چهل دقیقه تاخیر آغاز شد.

 

موسیقی

·        یک گروه دف ده نفری در بخشی قطعه ای را به صورت زنده اجرا کردند.

·        حامد طاها خواننده جوان قطعه ای را برابر دوربین اجرا کرد.

 

 

گفتگوه های ویژه

·        از تک تک میهمانان مصاحبه‌هایی در باره بانك ملی و خاطراتشان گرفته می‌شد كه در آینده و در فرصت‌های دیگر از آن‌ها استفاده خواهد شد.

·        بسیاری از مهمانان از بانك ملی بسیار به نیكی یاد می‌كردند. به اعتماد بی حصر مردم به بانک اشاره می کردند. كارت یا دفترچه خود را نشان می‌دادند. آقایان حاج‌رضایی، طالقانی و یزدانی‌خرم بیش از دیگران شیفتگی خود را به بانك ملی نشان دادند.

 

پایان در ساعات اولیه بامدادی

دوم مرداد 1392 . ساعت دو صبح. پایان برنامه پس از نزدیک به هفت ساعت. پایان شب یک روز سخت. پایان یک طرح مشترک در خدمت مردم و برای مردم.

 

 

 

گالری تصاویر


  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
ممنونم جناب آقاى خلج زاده . موفق باشيد .
حسين زاده     وب سایت:

با سلام و عرض ادب خدمت شما. مراسم جالبی بود در طول مدت برگزاری در پوست خود نمیگنجیدم. میدانم ابتکار این امر توسط شخص حضرتعالی بوده ولی افسوس که دلتنگی دیدار مجدد شما باعث کاهش این شوق گردیده بود. ارادتمند شما
فکر نو     وب سایت: Www.mellibanker.ir

انشاءالله شهریور ماه که سالروز تاسیس بانک ملی در این ماه قرار دارد نیز تبلیغات مناسبی شود تبلیغاتی که در شان نام و قدمت این بانک باشد و نشان دهنده این باشد که این بانک، ملی است.
مجید     وب سایت: doniayeazad.persianblog.ir

جناب آقاى محمدپور و جناب 85906 إز لطفتان تشكر مى كنم .
حسين زاده     وب سایت:

بر خود وظيفه مي‌دانيم از باب من لم يشكرالمخلوق لم يشكر الخالق از جنابعالي و مديران دلسوز بانكي در تلاش بي‌وقفه برگزاري اين مراسم تشكر نماييم. بي شك حضور بزرگواراني چون شما مايه دلگرمي همكاران بوده و خواهد بود. موفقيت بيش از پيش جنابعالي و بانك ملي ايران در سايه الطاف الهي آرزوي ما در سر سفره افطار خواهد بود.
هواداران     وب سایت: fansmh.blogfa.com

با سلام و عرض خسته نباشيد . از زماني كه اداره انفورماتيك و روابط عمومي زير نظر شما اداره مي‌شود ابتكار و خلاقيت حرف اول را مي‌زند... پاينده باد بانك ملي ايران
85906     وب سایت:

عرض سلام و خداقوت به همه دست اندرکاران و بانیان این برنامه خوب و کاملا حرفه ای ، علی الخصوص جناب آقای حسین زاده که چند هفته ای بود در تلاش و تکاپو بودند تا این برنامه به نحو احسنت آغاز و به سرانجام دلخواه برسد که شکر ایزد منان همانی شد که در دل می پروراندیم و انتظارش را داشتیم .... من به تو می بالم ای بانک سر فراز من ، و به خود می بالم که تو را یافته ا م ، من به ما می بالم ! به من و این وطن و تو که همه جمله شدیم ما ، می بالم ! من به دوست داشتنت ، من به حس دوست داشتنم ، من به این خواستنت می بالم ، من به ما می بالم! من به نگاهم ، به حضورت ، به وجودت ، و به نقشت ، بی توجه به نگار دگران به تو ونام تو و مهرتو در دل ، می بالم... من به ما می بالم ! * پاینده باش ای بانک ملی *
محمدپور ثمرین     وب سایت: http://manobank-14.blogfa.com/

جناب شاهين عزيز ، به اميد خدا و با هميارى دوستان و همكاران خلاق .
حسين زاده     وب سایت:

با سلام و قبولی طاعات و عبادات حضرت عالی برنامه شما یک ابتکار بی نظیر بود.من امید دارم که باز هم از این برنامه ها انجام دهید تا همگان بدانند که این بانک واقعا ملی است.
شاهین الهویردیزاده     وب سایت:

جناب آقايان حسيني ، مرادخاني ، پوراحمد و مسعودي ممنونم از لطفتان . همانطوري كه بخوبي تشخيص داديد محور برنامه تبليغ غير مستقيم بانك بود كه اميدواريم اثرگذاري بيشتري داشته باشد . موفق باشيد .
حسين زاده     وب سایت:

خسته نباشید به خانواده بانک ملی ایران. به همه آنهایی که برای این برنامه زحمت کشیدند. برنامه برغم طولانی بودن خسته کننده نشد و حضور بانک در آن عالی بود.
مسعودی     وب سایت:

انتخاب مهمانان عالی بود. نمای ساختمان قدیمی معرکه از آب درآمده بود. دیدن آقای حیدری و آقای کمره ای هم جلوی دوربین برای من غیرمنتظره بود. آقای صدر هم خیلی هوشمندانه تاریخ بانک را بیان کردند. عالی بود دوستان.
پوراحمد / اصفهان     وب سایت:

جناب حسین زاده با توجه به هجم بالای تبلیغات سایر بانک ها ضرورت معرفی مستقیم و غیرمستقیم از رادیو تلویزیون اهمیت فراوانی دارد. امیدوارم این امر ادامه یابد. برنامه بزرگی بود و آشکار بود کار پرزحمتی بوده. خسته نباشید.
مرادخانی     وب سایت:

برنامه بسیار دیدنی بود. چگونگی اشاره به بانک هم با ظرافت انجام گرفته بود. انشاله مردم ایران خصوصا جوان ها از این طریق بیشتر با آن چه بانک انجام داده آشنا شوند
حسینی     وب سایت:

شما لطف داريد جناب آقاى ربطى ، ممنونم .
حسين زاده     وب سایت:

با سلام چند صباحی بود که اندک نگرانی بابت خلاء و نبود تبلیغات مناسب و چشم گیر در خصوص بانک ملی ایران به خصوص پس از تبلیغات بسیار موثر و خاص در دوره پیشین مسابقات جام جهانی فوتبال ، داشتم ، با دیدن برنامه وزین سالگرد 85 سالگی بزرگترین بانک جهان اسلام باز هم برای خدمتگذاری در این موسسه به خود بالیدم و به خاطر داشتن مدیرانی خوش فکر در بانک ملی مانند جناب اقای حسین زاده بسیار مشعوف و سرافراز گشتم -به امید موفقیت های روزمره دیگر برای این بانک دوست داشتنی
سید رسول ربطی     وب سایت: www.br2642.ir

ممنونم جناب آقاى شاهوردى .
حسين زاده     وب سایت:

سلام :) این برنامه رو دیدم و باز به خودم افتخار کردم که با شما بزرگواران آشنا شده ام. تا جایی هم که مادر اجازه دادن :D برنامه رو ضبط کردم. شاد و سرافراز باشید
پوریا شاهوردی     وب سایت: www.taarlab.com

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.