Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
قسمتي از كتاب کاش حقیقت داشت


20 خرداد 1392


 

 

تصور کن برنده یک مسابقه شدی و جایزه ات اینه که بانک هرروز صبح یک حساب برات باز می کنه و توش هشتادوشش هزاروچهارصد دلارپول می گذاره ولی دوتا شرط داره.

 

یکی اینکه همه پول را باید تا شب خرج کنی، وگرنه هرچی اضافه بیاد ازت  پس می  گیرند.
نمی تونی تقلب کنی و یا اضافهٔ پول را به حساب دیگه ای منتقل کنی. هرروز صبح بانک برات یک حساب جدید با همون موجودی باز می کنه.
شرط بعدی اینه که بانک می تونه هروقت بخواد بدون اطلاع قبلی حسابو ببنده و بگه جایزه  تموم شد. حالا بگو چه طوری عمل می کنی؟

او زمان زیادی برای پاسخ به این سوال نیاز نداشت و.....
«همه ما این حساب جادویی را در اختیار داریم :
زمان.
این حساب با ثانیه ها پر می شه.
هرروزکه از خواب بیدار میشیم هشتادوشش هزارو چهارصد ثانیه به ما جایزه میدن  شب که می خوابیم مقداری را که مصرف نکردیم نمیتونیم به روز بعد منتقل کنیم. لحظه هایی که زندگی نکردیم از دستمون رفته.دیروز ناپدید شده.
هرروز صبح جادو می شه و هشتادوشش هزاروچهارصد ثانیه به ما میدن. یادت باشه که من و تو فعلا از این نعمت برخورداریم ولی.... بانک می تونه  هروقت بخواد حسابو بدون اطلاع قبلی ببنده!!!!.
ما به جای استفاده از موجودیمون نشستیم بحث و جدل می کنیم و غصه میخوریم!?.

بیا از زمانی که برامون باقی مونده لذت ببریم.

 

ارسال کننده : آقای زخرف اکبری


  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
با سلام خیلی خوب و آموزنده است.
سید محمدرضا حیدری     وب سایت: www.mahan-20.blogfa.com

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت شما و خوانندگان وبگاه شما موفقیت جوانان پرشور ایرانی . فوتبالیست های پا طلائی ایران زمین و راه یابی ایران عزیزمان را به بازیهائی جهانی 2014 خدمت شما و خوانندگانتان و همه مردان پاطلائی و جامعه ی ورزشی بانک ملی (مخصوصا همسرم) که سالها در راه ورزش بانک ملی زحمت فراوانی کشید تبریک عرض نموده و سرافرازی تک تک عزیزان را از ایزد منان خواهانم . مطمئنا بانک ملی حامی ورزشکاران و تیم ملی خواهد بود چون : این بانک ملی است "
راحله رفاه کار     وب سایت: http://saghar78.blogfa.com/

*قاصدک * آمده بود، و چه سرگردان بود. گفتم او را :چه خبر آوردی؟ هیچ نگفت! --- گفتم آیا خبر از کوی نگارم داری؟ هیچ نگفت! گفتمش: خبر عهد و وفا... .؟--- آه چه شد؟ چه شد ای * قاصدک * بی خبرم؟!  لب گشود و گفت این بار: آمدم تا خبری را ببرم! گفته آن یار که نزد تو بیایم و بپرسم از تو.... زندگی چیست؟  عشق کجاست؟  و چه قدر این عشق به حقیقت نزدیک است؟ --- گفتمش پس بشنو،آنچه من می گویم ، و ببر آن را بی کم و کاست: زندگی را هر کس به طریقی بیند... یکی از دل... یکی از عقل... یکی از احساس ، دیگری با شعر، آن یکی با پرواز! گفته اند: زندگی حسی است از غربت مرغان مهاجر... و چه زیبا گفتند. تو به آن یار بگو: زندگی باران است. زندگی دریاست....--- زندگی یاس قشنگی است که دل می بوید. زندگی راز شگفتی است که جان می جوید. زندگی عزم سفر کردن دل در ره معشوق است. زندگی آبی دریاست و عشق...غرق دریا شدن است؛--- ولی ای دوست بدان، می توان غرق نشد، می توان ماهی این دریا شد. شاد و خرم به شنا پرداخت. وزمان نیز در این بین نقشی دارد بسزا ، وچه خوب است که به نفع خودمان بکارش بندیم ، وفقط شرطش آن است که عاشق نشویم! جای آن از ته دل، از سر جان... همه را دوست بداریم.--- همه چیز و همه کس...همه نقش و همه رنگ...همه شادی، همه غم... . --- به خودم آمدم و دیدم من، قاصدک دیگر نیست! و نمی دانم از کی، باخودم حرف زدم!!! و صد افسوس که آخر نشنید از من--- آری ، زندگی انگوری است... دانه دانه باید خورد آن را ! زندگی خاطر دریایی یک قطره در آرامش رود...--- زندگی حس شکوفایی یک مزرعه در باور بذر... زندگی باور دریاست در اندیشه ی ماهی در تنگ... زندگی فهم نفهمیدن هاست!!! زندگی پنجره ای باز به دنیای وجود... تا که این پنجره باز است، جهانی با ماست... آسمان ، نور ، خدا ، عشق ، سعادت با ماست.--- فرصت بازی این پنجره را دریابیم و زمان را از پی هر فرصت ، خوب بسنجیم و درست بکارش بندیم. در نبندیم به آرامش پر مهر نسیم! پرده از ساحت دل برگیریم--- رو به این پنجره با شوق سلامی بکنیم... .
محمدپور ثمرین     وب سایت: manobank-14.blogfa.com

مديريت و برنامه‌ريزي دو ركن اصلي براي استفاده از موهبت است. يادم هست چند وقت پيش رئيس جمهور كره در يك جمه نيمه رسمي گفته بود اگر 16دقيقه برق ژاپن قطع شود در تكنولوژي از آنها سبقت ميگيريم. اين جمله يعني فاجعه براي ما كه ميزان كار مفيدمان دقيقه اي است!!!
هواداران     وب سایت: fansmh.blogfa.com

بر بالای تپه‌ای در شهر وینسبرگ آلمان، قلعه ای قدیمی‌و بلند وجود دارد که مشرف بر شهر است. اهالی وینسبرگ افسانه ای جالب در مورد این قلعه دارند که بازگویی آن مایه مباهات و افتخارشان است افسانه حاکی از آن است که در قرن 15، لشکر دشمن این شهر را تصرف و قلعه را محاصره می‌کند. اهالی شهر از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان، برای رهایی از چنگال مرگ به داخل قلعه پناه می‌برند. فرمانده دشمن به قلعه پیام می‌فرستد که... قبل از حمله ویران کننده خود حاضر است به زنان و کودکان اجازه دهد تا صحیح و سالم از قلعه خارج شده و پی کار خود روند. پس از کمی‌مذاکره، فرمانده دشمن به خاطر رعایت آیین جوانمردی و بر اساس قول شرف، موافقت می‌کند که هر یک از زنان در بند، گرانبها ترین دارایی خود را نیز از قلعه خارج کند به شرطی که به تنهایی قادر به حمل آن باشد. نا گفته پیداست که قیافه حیرت زده و سرشار از شگفتی فرمانده دشمن به هنگامی‌که هر یک از زنان شوهر خود را کول گرفته و از قلعه خارج می‌شدند بسیار تماشایی بود.
85906     وب سایت:

زندگی در گذر است وای ناایست ای دوست لحظه ها در گذر است .روز و شب همچو دونده ای به دنبال همند همچون عقربه های ساعت معلوم نیست کی از قطار زندگی پیاده میشوی پس تا هر وقت که همسفری عاقلانه تصمیم بگیر و عاشقانه زندگی کن ما زنده از آنیم که آرام نگیریم / موجیم که آسودگی ما عدم ماست
راحله رفاه کار     وب سایت: http://www.saghar78.blogfa.com/

روزی مرد کوری روی پله های ساختمانی نشسته و کلاه و تابلویی را در کنار پایش قرار داده بود. روی تابلو نوشته بود: من کور هستم لطفا کمک کنید. روزنامه نگارخلاقی از کنار او میگذشت نگاهی به اوانداخت فقط چند سکه در داخل کلاه بود. او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه ازمرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت آن را برگرداند و اعلان دیگری روی آن نوشت و تابلو را کنار پای او گذاشت و آنجا را ترک کرد. عصر آنروز روزنامه نگار به آن محل برگشت و متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است. مرد کور از صدای قدمهای او، خبرنگار را شناخت وخواست اگر او همان کسی است که آن تابلورا نوشته بگوید، که بر روی آن چه نوشته است؟ روزنامه نگار جواب داد: چیز خاص و مهمی نبود، من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد. مرد کور هیچوقت ندانست که او چه نوشته است، ولی روی تابلوی او نوشته شده بود: امروز بهار است، ولی من نمیتوانم آنرا ببینم
محمدرضا محمودیان     وب سایت: http://www.bmik.blogfa.com/

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.