Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
مدیران چه تعداد از كارمندان خود را مي شناسند؟


2 بهمن 1391


 

 

 

روزي مدير يكي از شركتهاي بزرگ در حاليكه به سمت دفتر كارش مي رفت چشمش به جواني افتاد كه در كنار ديوار ايستاده بود و به اطراف خود نگاه ميكرد.
جلو رفت و از او پرسيد: «شما ماهانه چقدر حقوق دريافت مي كني؟»
جوان با تعجب جواب داد: «ماهي 2000 دلار.»
مدير با نگاهي آشفته دست به جيب شد و از كيف پول خود 6000 دلار را در آورده و به جوان داد و به او گفت: «اين حقوق سه ماه تو، برو و ديگر اينجا پيدايت نشود، ما به كارمندان خود حقوق مي دهيم كه كار كنند نه اينكه يكجا بايستند و بيكار به اطراف نگاه كنند.»
جوان با خوشحالي از جا جهيد و به سرعت دور شد. مدير از كارمند ديگري كه در نزديكيش بود پرسيد: «آن جوان كارمند كدام قسمت بود؟»
كارمند با تعجب از رفتار مدير خود به او جواب داد: «او پيك پيتزا فروشي بود كه براي كاركنان پيتزا آورده بود.»

شرح :

برخي از مديران حتي كاركنان خود را در طول دوره مديريت خود نديده و آنها را نمي شناسند. ولي در برخي از مواقع تصميمات خيلي مهمي را در باره آنها گرفته و اجرا مي كنند.
ارتباطمان را با زیر مجموعه بیشتر کنیم و قبل از تصمیم گیری شناخت کافی پیدا کنیم
 

 

ارسال کننده : آقای شریفلو


  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
باسلام .متاسفانه برخی از معاونین اداره امور استان . . . که به تازگی به سمت گمارده شده اند دقیقا اینگونه اند وخداراهم بنده نیستند ای کاش این داستانها را بخوانند iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    وب سایت:

با سلام واحترام خدمت سرور گرانقدر: از این دست مدیران در جامعه ما فراوان یافت می شود و چه بسیار کارکنانی که در سازمانها می سوزند و میسازند فریاد دادخواهی شان به جایی نمی رسد. برخی مدیران سازمانها به زیر دستان خود توصیه می کنند شغل فعلی شما در اولویت دوم باشد و در فکر شغل اولی برای خود باشید و..........
M.Faraji     وب سایت: mf84737.blogfa.com

با سلام و خداقوت به شماسرورارجمند خیلی جالب و در عین حال درد ناکه به خاطر همینه که بعضی از کارکنان دلسوز هیچ وقت دیده نمی شن و همیشه در جا میزنن و انگیزشون رو هم از دست میدن نظرات داده شده هم قابل تامله
زمان جعفری     وب سایت: http://persianebank.vcp.ir

البته تنها شناخت ظاهری مهم نیست متاسفانه اکثر مدیران ما شناختی ازاستعدادها و توانائیهای کارمندان خود ندارند و این آغاز یکی از فجایع مدیریتی است که میتونه هرسازمانی رو به نابودی سوق بده...
اسمعیلی زاد     وب سایت: http://vszf1.persianblog.ir/

باسلام وخسته نباشیدخدمت سرورارجمندم به چنددلیل این حرکت قابل قبول نیست 1- بدون اینکه مدیرازجوان سوال کاری بپرسه مستقیم میره روحقوق. 2- جوان علت 6000دلارونپرسیده میگیره. 3- همکاریکه ناظربوده هیچ عکس العملی نشون نمیده. 4- گیرم که یارو کارمند بوده، بایدتنبیه می شده نه تشویق!!!!
رستمی     وب سایت: http://padarebanke.blogfa.com

رفتار مدیریت با کارمندان تاثیر بسزایی در ایجاد انگیزه برای آنها به همراه خواهد داشت بخشی از نیازهای پرسنل یک سازمان جدا از مسائل مادی به صورت روانی و معنوی بروز پیدا می کند کارمند یک سازمان وقتی بداند که مدیریت برای نظرات او ارزش قائل است و حتی او را می شناسد و به اسم صدا می زند انگیزه بیشتری برای کار پیدا می کند البته این مورد نیز به قول اقتصاددانان که برای درآمد حد مطلوبیت نهایی قائلند دارای این حد مطلوبیت است به عبارتی دیگر دارای یک منحنی بی تفاوتی خواهد بود و این دیگر هنر مدیریت است که اجازه ندهد که کارمندش به چنین وضعیتی دچار شود و با اعمال سیاستهای تشویقی او را همچنان فعال نگهدارد که این می تواند از طریق گرفتن نظرات بیشتر از او و همچنین تاثیر دادن آنها در پرونده و دادن پستهای مختلف به وی بر اساس شایستگیهایش می باشد تا کارمند بداند همیشه در معرض دید مدیریت قرار دارد.
مجید     وب سایت: doniayeazad.persianblog.ir

برای یک مدیر خوب بودن اول پدر و مادر خوب بود چرا که خانواده جامعه کوچکی از اجتماع است .بی شک اگر مدیران دغدغه کارکنان و یا به عبارتی سرمایه های خود را داشته باشند هیچ گاه آن سازمان با عملکرد منفی مواجه نخواهد شد.ضمنا یادمان باشد به عنوان مدیر ارشد هیچ گاه سرمایه های سازمانمان را به دست نااهلان و بی دلان نسپاریم برای مدیر خوب بودن اول باید دل داشت دلی به بزرگی دریا و به نازکی شیشه .
راحله رفاه کار     وب سایت: http://www.saghar78.blogfa.com/

جناب عليپور ، ممنونم . شما لطف داريد .
حسين زاده     وب سایت:

سلام. برا من خیلی جالب بود که در همایش وبلاگنویسان شما همه رو با نام میشناختین و حتی از مشکلات و دغدغه هاشون خبر داشتین حتی خود منو با نام کوچک میشناختین همین مرام و توجه شما به زیر دستان هست که همه دوستون دارن کاش همه مدیرا مثل شما بودن هر وقت رییس یه اداره یا شعبه کوچک و برخورد و رفتاراشو با کارمنداش میبینم و با شما مقایسه میکنم اونوقت بیشتر شیفته مرامتون میشم ان شا اله خیر دنیا و اخرت نصیبتون شه
فیض اله علی پور     وب سایت: bmikarmand.persianblog.ir

1- با اهداءسلام ودرود هنوز مشکل خطای 404 دربرخی از لینکهای بخش نظرات وجوددارد. 2 - نتیجه اخلاقی داستان: اگر روزانه به ادارات مختلف سرزده و کنار یکی ازدیوارهای آن بایستیم بدون احتساب نرخ تورم اززمان نگارش این داستان و با درنظرگرفتن حداقل سه اداره درهرروز میتوان به درآمدی معادل 18000 دلار روزانه دست یافت:)
عمولی     وب سایت: www.amoooly.com

جالب بود
    وب سایت:

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.