Didgaheno.ir | Fa | En | Login        
رمز موفقیت استیو جابز: الهام گرفتن از تخم‏ مرغ


26 فروردين 1391
جی الیوت، مدیر سابق شرکت اپل و نویسنده کتاب «راه استیو جابز» گفته است جابز در طراحی و خوش‌‏دستی محصولات ابداعی‌اش از تخم‏ مرغ الهام گرفته است.به گزارش ايتنا ااز همكاران سيستم الیوت در مصاحبه‌‏ای با Business Focus تخم‏ مرغ را دارای شگفت‌‏انگیز‌ترین طراحی در طبیعت دانسته و گفته است: استیو جابز عاشق تخم‏ مرغ بود وقتی آن را در دست می‌‏‌گرفت شيفته طراحی ساده ولی شگفت‌انگیزی آن مي‌شد. اينكه پوسته آن ضمن ظرافت فوق‌العاده، چگونه محتویات درون آن را به خوبی حفظ می‌کند. تخم ‏مرغ برای جابز یک نمونه کامل و بی‏نقص بود. او از تخم ‏مرغ برای ساخت ipad، iPhone و iPod الهام گرفت.

الیوت در این مصاحبه گفته است: وقتی من درباره یک محصول صحبت می‌‌‌کنم به طراحی آن نظر دارم. نوآوری واقعی به طراحی مربوط می‌‏شود. ویژگی شگفت‏انگیز طراحی محصولات این است که می‌‌‌تواند یک تکنولوژی را به میان انسان‏‌ها منتقل کند. این کار شرکت‏‌های مهندسی نیست. کار مایکروسافت هم نیست. چون آنها تکنولوژی را فقط به خاطر تکنولوژی می‌‏ سازند. کاری که جابز تلاش می‌‌کرد انجام دهد این بود که تکنولوژی را بگیرد و آن را به محصولی انسانی تبدیل کرده و به مردم ارائه دهد.

وی همچنین گفته است بزرگ‌ترین میراثی که جابز از خود به یادگار گذاشت، رضایت مشتریان است. الیوت در این باره اظهار داشته است: به نظر من بزرگ‌ترین میراث جابز محصولات ابداعی او و از همه مهم‌تر رضایت مشتریان بود. ارتباط با مشتریان بخشی از یک محصول است. من فکر می‌‌کنم اپل این بخش را از دست داده و هرگز نمی‌تواند جای خالی آن را پر کند.

  ارسال نظر

ايميل :     
وب سايت :  
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 


 
نظرات ارسالی
با سلام و عرض پوزش به دلیل اشتباه تایپی تاریخ سخنرانی مر بوط به چند سال قبل است که اشتبا ها چند ماه قبل ذکر گردیده سخنرانی در سال 2005 میباشد:مرگ یك واقعیت مفید و هوشمند زندگی است. مرگ واقعیت مشترك در زندگی همه‌ی ماست. شاید مرگ بهترین اختراع زندگی باشد چون مأمور ایجاد تغییر و تحول است. مرگ كهنه‌ها را از میان بر مي‌دارد و راه را برای تازه‌ها باز مي‌كند. یادتان باشد كه زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی كردن به جای زندگی بقیه هدر ندهید.هیچ وقت توی دام غم و غصه نیافتید و هیچ وقت نگذارید كه هیاهوی بقیه صدای درونی شما را خاموش كند و از همه مهمتر این كه شجاعت این را داشته باشید كه از احساس قلبی تان و ایمانتان پیروی كنید.stay hungry stay foolish این آرزویی هست كه من همیشه در مورد خودم داشتم و الآن وقت فارغ‌التحصیلی شما آرزویی هست كه برای شما مي‌كنم. در رابطه با پیام آخر سخنرانی باید گفت که منظور از hungry این است که همیشه گرسنه و یا تشنه ی یادگیری و پیشرفت باشید. کلمه ی foolish به نوعی حماقت اشاره دارد. البته احتمالاً منظور این است که مانند دیوانه ها از چیزی نترسید و جرات انجام کارهای جدید را داشته با
محمدرضا محمودیان     وب سایت: www.bmik.blogfa.com

با عرض سلام خدمت استاد گرامی امروز دیگر نام اپل در کنار استیو جابز و محصولات شگفت‌انگیزی با نشانه «i» از قبیل: iPhone، iPod iPad، iTunes، iMac، iBook، iAD، iOS و… شناخته می‌شود و بسیارند کسانی که با جزئیات یا چگونگی و نحوه زندگی وی آشنایی داشته و مسائل مربوط به آن را دنبال می‌کنند اما به نظر می‌رسد صرف‌نظر از زندگینامه این مبدع و بنیانگذار اپل، آن‌چه بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد، درس‌هایی است که استیو جابز می‌تواند به هر فردی بدهد. بخشی از سخنرانی استیو جابزچند ماه قبل از مرگش در جمع دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد : مرگ یک واقعیت مفید و هوشمند زندگی است. هیچ کس دوست ندارد که بمیرد حتی آن‌هایی که مي‌خواهند بمیرند و به بهشت وارد شوند. ولی با این وجود مرگ واقعیت مشترك در زندگی همه‌ي ما ست. شاید مرگ بهترین اختراع زندگی باشد چون مأمور ایجاد تغییر و تحول است. مرگ کهنه‌ها را از میان بر مي‌دارد و راه را براي تازه‌ها باز مي‌کند. یادتان باشد که زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی کردن در زندگی بقیه هدر ندهید. هیچ وقت در دام غم و غصه نیافتید و هیچ وقت نگذارید که هیاهوي بقیه صداي درونی شما را خاموش
محمدرضا محمودیان     وب سایت: www.bmik.blogfa.com

© Copyright 2011. All right reserved. تمامی حقوق متعلق به این سایت برای محمد رضا حسین زاده محفوظ می باشد.